Galeria

"Accendi la luce - Włącz Światło"


To już nasz jedenasty wyjazd…Miejsca:
- Termoli
- San Giovanni Rotondo
- Monte San Angelo
- San Giuliano
- Rawenna (Mirabilandia)

Opiekunowie: Krystyna Jarzyńska, Aleksandra Knapik, Aleksander Rudziarczyk, Piotr Olszynka.

Uczestnicy:
- Bakalarz Rafałr
- Bias Mateusz
- Borowiecka Martyna
- Bożyczko Amelia
- Ćwięczek Natalia
- Ćwięczek Paulina
- Dorobisz Michał
- Drabik Aneta
- Majda Amelia
- Mały Konrad
- Miera Piotr
- Mrozek Adrianna
- Olchowy Klaudia
- Ostapczuk Wiktoria
- Reimann Dominika
- Rudziarczyk Agata
- Dziuba Jagoda
- Frychel Marek
- Hanisz Emilia
- Herman Patryk
- Kmiecik Wiktoria
- Kowolik Marta
- Krawczyk Filip
- Lisoń Olga
- Skowera Natalia
- Sopala Paulina
- Szepelak Julita
- Tlałka Angelika
- Twardowski Jakub
- Wojcieszko Antonina
- Wróbel Konrad

Piosenki, które tworzyły nam podczas wyjazdu i projektu

Opinie uczestników

"Wycieczka była naprawdę super! Taka wycieczka pozwala integrować się z osobami w różnym wieku. Poznałam tu wiele nowych o osób o różnych osobowościach. Również spotkanie z Ojcem Pio było interesujące i najbardziej je zapamiętam. Mam nadzieję, że będę mogła jechać za rok"

Natalia, kl. III

"Dziękuję za spełnienie marzeń! Od dziecka chciałem pojechać za granicę i w końcu się udało. Na dodatek odwiedziłem najpiękniejszy kraj świata z najpiękniejszym językiem, którym mówią ludzie."

Rafał, kl. III

"Jedno włoskie Termoli potrzebne, by połączyć ludzi chodzących po tym samym mieście, którzy nigdy by nie zwrócili ku sobie głów. Tematem tegorocznego wyjazdu było światło przyjaźni i myślę, że takie odnalazłam. Spotkałam wielu wspaniałych ludzi i jestem wdzięczna każdemu z nich za uśmiech, rozmowę. Z Termoli rokrocznie wracam inna, ale zawsze bogatsza i zawsze chcę wracać. Dziękuję, że mogłam być tego częścią. "

Martyna, absolwentka G8

"Wyjazd był świetny! Zdobyłem wielu nowych znajomych oraz pierwszy raz w życiu byłem na rollercoasterze. Zwiedzaliśmy wiele bardzo ciekawych miejsc :) i w mojej opinii poczuliśmy klimat Włoch. Jeśli byłaby taka możliwość pojechałbym jeszcze raz :) "

Konrad, kl. VII

"Bardzo dziękuję za kolejny niesamowity wyjazd. Tacy ludzie, taka atmosfera jest tylko tutaj. Ponadto wyjazd ten wzmocnił mnie duchowo jeszcze bardziej niż ostatnio. Spotkanie z Ojcem Pio dało mi nowej siły. Mam nadzieję, że za rok też uda mi się pojechać."

Angelika, absolwentka G8

"Jestem bardzo zadowolona z wycieczki, wszystkie miejsca, które zwiedziliśmy zapamiętam dobrze. Chętnie pojadę za rok."

Marta, kl. III

"Wyjazd do Termoli bardzo mi podobał, ponieważ był on całkiem inny od tych, w których uczestniczyłam do tej pory. Na wycieczce mogliśmy poznać każdego bez względu na wiek lub różne szkoły, do których chodzimy. Bardzo podobała mi się integracja w postaci codziennych „kółeczek”. Wszystkie wycieczki były interesujące, a niektóre nawet wzruszające. Najbardziej podobało mi się nastawienie Włochów do Polaków nie tylko w miejscu, gdzie spaliśmy, ale wszędzie tam, gdzie jechaliśmy. Podsumowując z chęcią pojechałabym jeszcze raz."

Aneta, kl. VII

"Wycieczka była bardzo przyjemna, atmosfera była przyjemna, dzięki niej nauczyłem się wielu rzeczy."

Patryk, kl. II

"Żałuję tego, że jesteśmy tu tak krótko oraz tego, że początkowo w ogóle nie chciałem tu przyjechać. Nawet trudne warunki (szczególnie w toalecie i brak barierek w górnych łóżkach) dodawały wyjazdowi specjalnej i wyjątkowej atmosfery, która umilała nasz pobyt w Termoli. Codzienne „kółka”, podczas których mówiliśmy o swoich przeczuciach i przemyśleniach odnośnie do mijającego dnia pozwalały na usłyszenie opinii innych uczestników wycieczki, co osobiście bardzo mi się podobało. Ciepła, czysta włoska plaża, na której spędziliśmy 2 pierwsze dni była piękna. Nigdy w życiu nie zapomnę wycieczek do San Giovanni Rotondo, podczas której zobaczyłem chyba najpiękniejszy kościół na świecie ozdobiony w kolor nieba (złoty). Poznałem historię Ojca Pio i jak nawrócił niewierzącego adwokata. Niezapomniana będzie także wycieczka do San Giuliano, gdzie 31 października 2002 roku podczas trzęsienia ziemi zginęło 27 uczniów wraz z wychowawczynią.
Obiady przygotowywane przez Włochów (mimo, że codziennie był makaron) zawsze mi smakowały, śpiewanie, granie w piłkarzyki z kolegami i kierowcami zapadnie na długo w mojej pamięci. Jestem bardzo zadowolony z kadry wycieczki, lepszych opiekunów nie można sobie wyobrazić. Fantastycznie było też w Mirabilandii. W czasie zabawy w tym parku rozrywki „przełamałem lody”, z czego jestem bardzo dumny i zadowolony.
Podsumowując pobyt w Termoli był najlepszą wycieczką mojego życia oraz jedną z najlepszych rzeczy, które przytrafiły mi się w życiu. Jestem pewien, że za rok również tam pojadę."

Kuba, kl. II gim

"Nasz wyjazd do Termoli zapamiętam na długo. Była to wycieczka inna niż wszystkie. Nie była all inclusive, ale to w niczym nie przeszkadzało. Wszystkie atrakcje były zastąpione przez integracje grupy i myślę, że każdemu się to podobało. Było też kilka poruszających duszę człowieka momentów – kiedy byliśmy w San Giuliano i słuchaliśmy historii o 27 ofiarach trzęsienia ziemi. Było to przeżycie, które diametralnie zmieniło moje życie. Dodam, że Włochy to niesamowite miejsce, pełne niesamowitych ludzi, którzy przyjęli nas z ogromną sympatią. Jest to miejsce, do którego z pewnością będę chciał powrócić. "

Konrad, kl. II gim.

"Jestem w Termoli po raz trzeci. Ten wyjazd za każdym razem napawa mnie taką samą pozytywną energią i optymizmem, z którego pod koniec roku szkolnego zazwyczaj jestem wyprana. Bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w tej wycieczce. "

Paulina, absolwentka G8

"Na wycieczce bardzo podobały mi się widoki oraz możliwość poznania nowych osób. Na koniec było idealne zakończenie – czyli pobyt w Mirabilandii. Dzień Dziecka w parku rozrywki były bardzo wyjątkowy i udany."

Julita, kl. II gim

"Bardzo podobał mi się wyjazd, chociaż na początku nie byłem bardzo dobrze nastawiony, bo żaden chłopak z mojej klasy nie jechał. Jednak później okazało się, że wszyscy w pokoju byli spoko. Poznałem fajnych ludzi. Trochę szkoda, że tak krótko, ale za rok pojadę na pewno."

Michał, kl. VII

"Jestem w Termoli po raz piąty. Jest to niesamowite przeżycie – dzięki kadrze, jak i uczestnikom. Mam nadzieję na kolejne wyjazdy, dzięki którym wracam odmieniona."

Paulina, absolwentka G8

"Było super! Świetna zabawa, chociaż nie bez obowiązków. "

Filip, kl. II gim

"Było wyśmienicie, naprawdę bawiłem się super i nie żałuję, że pojechałem do Włoch. Mirabilandia była najlepsza, ale wyśmienicie bawiłem się też przy piłkarzykach oraz na plaży. Prosiłbym też, aby nie zmieniać kierowców, gdyż rozmowy z nimi przy posiłkach były szalenie intrygujące. "

Piotr, kl. II gim

"Wycieczka bardzo mi się podobała. Była ciekawie zorganizowana, zawierała wiele atrakcji. Poznaliśmy trochę historii, byliśmy na plaży. Śpiewaliśmy, graliśmy, jedliśmy pyszne lody, ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Myślę, że ten wyjazd zapadnie mi w pamięci jako jeden z najlepszych i chętnie będę wracać do Włoch, bo dzięki temu wyjazdowi je pokochałam."

Olga, kl. II gim

"Wycieczka mi się podobała. Udało mi się zawrzeć nowe znajomości. Szczególnie zapamiętam gościnnych i uprzejmych Włochów."

Dominika, absolwentka G8

"Według mnie było bardzo fajnie, atmosfera (pomimo że pod koniec bywało różnie) była wspaniała, tym wyjazdem do Termoli odpocząłem fizycznie (pomimo małej ilości snu), jak i psychicznie. Pan Rudziarczyk był super! Włochy są miejscem, za którym mógłbym powędrować na koniec świata. Powiem tyle – dziękuję za wspaniałą wycieczkę."

Mateusz, kl. II gim

"Wycieczka bardzo mi się podobała, ale najlepszy był dzisiejszy dzień w Mirabilandii. Był to najwspanialszy Dzień Dziecka w moim życiu. Bardzo za to dziękuję i za pyszne jedzenie (szczególnie za makaron) i mega wygodne łóżka."

Ada, kl. II gim

"Był to prawdopodobnie mój ostatni pobyt w Termoli, aczkolwiek nie gorszy od pozostałych. Zdobyłam wspaniałe wspomnienia i nowe znajomości, które mam nadzieję przetrwają długi czas."

Wiktoria, absolwentka ZSTiO 3

"Wycieczka była bardzo udana. Było dużo śmiechu, fajne momenty, pyszne jedzenie oraz miła atmosfera. Najbardziej podobał mi się wyjazd do Mirabilandii. Myślę, że w przyszłym roku również pojadę do Termoli."

Amelia, kl. II gim

"Super wycieczka, piękne widoki, wspaniali ludzie, najlepsze jedzenie… Warto tu przyjechać."

Emilia, kl. VII

"Uważam, że warto powrócić do Termoli. Wydarzyło się tu wiele ciekawych sytuacji, wiele przeżyliśmy i towarzyszyła nam bardzo miła atmosfera."

Natalia, kl. VII

"Wycieczka bardzo mi się podobała. Zwiedziliśmy wiele intersujących miejsc oraz wysłuchaliśmy wiele interesujących historii. Na pewno przyjadę w przyszłym roku. Bardzo polecam ten wyjazd."

Amelia, kl. VII

"Wycieczka bardzo mi się podobała, mimo że była męcząca. Ale warto było! Smutno mi, że wyjeżdżamy. Bardzo chcę przyjechać tu za rok, jak się uda."

Antonina, kl. VII

"Wycieczka była wspaniała. Mogliśmy pozwiedzać Włochy i poznać miłych Włochów."

Wiktoria, kl. II gim

"Wycieczka bardzo mi się podobała, atmosfera była świetna. Jedzenie było przepyszne, a atrakcje były ciekawe. "

Marek, kl. II gim

"Ta wycieczka nauczyła mnie tworzenia nowych relacji i doświadczyłam na niej wielu nowych wrażeń. Zapamiętam mądre zdanie, które na niej padło: „Cierpienie ma wtedy sens, gdy wyłania się z niego jeszcze większa nadzieja”."

Agata, kl. VII