Galeria

"Wszyscy pragniemy pokoju"


To już nasz dziewiąty wyjazd… Pragniemy podzielić się prawdą o miłosierdziu. Światowe Dni Młodzieży nadają rytm naszym przygotowaniom: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Przygotowaliśmy pantomimę, która ilustrowała ewangeliczny tekst o miłosiernym Samarytaninie. Śpiewaliśmy po włosku hymn ŚDM oraz rozdawaliśmy sentencje, które wzywały do otwarcia swego serca na potrzeby innych. W tym roku bez Arka… trochę smutno. Szlaki przeciera Ola z G8. Krysia i Piotr bez zmian. Dziękuję Wam wszystkim – po raz kolejny. Jak długo jeszcze wytrzymamy?Miejsca:
- Termoli
- Sassi di Matera
- Rawenna (Mirabilandia)

Opiekunowie: Krystyna Jarzyńska, Aleksandra Knapik, Aleksander Rudziarczyk, Piotr Olszynka.

Uczestnicy:
- Adamski Mateusz (zstio)
- Bień Jacek (zstio)
- Borowiecka Martyna (gim)
- Czerniejewski Damian (zstio)
- Czerniejewski Daniel (zstio)
- Ćwięczek Paulina
- Dobruchowska Marcelina (zstio)
- Dobruchowski Mateusz (gim)
- Dziuba Jagoda (gim)
- Hałoń Agnieszka (gim)
- Kaczmarek Kinga (zstio)
- Kocot Wiktoria(gim)
- Krzemińska Klaudia (gim)
- Marny Magdalena (zstio)
- Marny Magdalena (zstio)
- Mączyńska Monika (zstio)
- Mitka Karolina (zstio)
- Nessmann Wiktoria (gim)
- Nowak Patrycja (gim)
- Nowak Piotr (zstio)
- Ostapczuk Wiktoria (zstio)
- Pająk Żaneta (zstio)
- Skrzypczyk Rafał (zstio)
- Sopala Paulina (gim)
- Stawik Marta (gim)
- Szeczyrba Piotr (zstio)
- Tlałka Angelika (gim)
- Twardowski Mateusz (gim)
- Wolska Aleksandra (gim)
- Zubrzycki Daniel (zstio)

Piosenki, które tworzyły nam podczas wyjazdu i projektuOpinie uczestników

"Dzięki uprzejmości kilku niezwykłych ludzi, po raz drugi miałem okazję odwiedzić magiczne miejsce jakim jest Termoli. Tego, czego doświadczają uczestnicy wyjazdu nie da się opisać słowami – trzeba to po prostu przeżyć. Niespotykana atmosfera oraz perfekcyjna organizacja to jedne z wielu cech jakim charakteryzował się tegoroczny wyjazd. Niestety po raz kolejny przyszło mi pożegnać się z „magicznym miastem”, lecz mam nadzieję, że nie na zawsze…"

Piotr, kl. IV EI (absolwent)

"Kolejny wyjazd do Termoli był niezwykłą przygodą, którą zapamiętam na bardzo długo. Uprzejmi ludzie i wspaniała atmosfera powodują, że każdy chce tam wracać. Może i w przyszłym roku będzie mi to dane…"

Marcelina, kl. I Lab

"Jak dzieci z Narni
przez szafę drzwi dwoje
My też przeszliśmy granicę
Jedno miejsce słowo – Termoli
Powrotu każdy składa obietnicę"

Martyna, kl. II a

"Wycieczka do Termoli bardzo mi się podobała. Poznałem nowe osoby. Ta wycieczka, to kolejna przygoda w moim życiu, sprawiła mi wiele emocji. Dużym plusem jest też to, ze nie trzeba było chodzić do szkoły. Mam nadzieję, że pojadę również za rok :)."

Mateusz, kl. II c

"Według mnie, tegoroczny wyjazd do Termoli był bardzo udany. Codziennie miło spędzaliśmy czas spacerując po włoskich uliczkach, opalając się na plaży i robiąc wiele ciekawych rzeczy. Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci."

Paulina, kl. II e

"Wycieczka do Termoli była jedną z najlepszych wycieczek na jakichkolwiek byłem ze względu na wspaniałą atmosferę i świetnych ludzi. Byłoby świetnie to powtórzyć."

Rafał, kl. IV MI (absolwent)

"Po raz kolejny miałam przyjemność poczuć magię Termoli. Po raz kolejny udało się także stworzyć wspaniałą atmosferę. Dziękuję wszystkim! :)"

Kinga, kl. I Lab

"Cóż się czuje? Zdecydowanie za dużo, by to opisać… Kolejna misja za mną. Czy Aslan da mi znowu szansę? Dziękuję za to, że mogłam znowu poczuć klimat Termoli. Chociaż znowu ekipa się zmieniła to cały czas kontynuujemy to, co kiedyś zostało zapoczątkowane – miłość do tego miejsca! Dziękuję, że być może w tym miejscu podejmowałam najważniejsze decyzje mojego życia. Znowu wracam odmieniona, lepsza JA. "

Żaneta, kl. III Lab (absolwentka)

"Naprawdę wspaniała wycieczka, piękny kraj, fajni ludzie, chętnie pojechałbym za rok."

Daniel, kl. IV MI (absolwent)

"Wyjazd do Termoli był dla mnie bardzo ekscytującym przeżyciem i zapadnie ta przygoda głęboko w mojej pamięci. "

Jacek, kl. IV MI (absolwent)

"Było to dla mnie naprawdę fajne doświadczenie. Poznałem nowe miejsca i spotkałem wspaniałych ludzi. Jeśli będzie okazja, to chcę tu wrócić. "

Damian, kl. IV MI (absolwent)

"Termoli po raz kolejny pokazał swoją magię zmieniania ludzi. To miejsce, do którego chce się wracać każdego roku i przeżywać nowe przygody, które pozostawiają w pamięci mnóstwo wspomnień. "

Monika, kl. III Lab (absolwentka)

"Wycieczka do Termoli była dla mnie cudownym doświadczeniem i przeżyciem, gdyż dzięki niej poznałem wspaniałe osoby, zobaczyłem piękne krajobrazy i miejsca. Jeśli będzie taka możliwość za rok również chciałbym pojechać."

Mateusz, kl. IV MI (absolwent)

"Jestem szczęśliwa, że mogłam pojechać do Termoli i poznać wielu wspaniałych ludzi."

Wiktoria, kl. II a

"We Włoszech jestem już drugi raz. Ponownie zachwyciła mnie atmosfera wyjazdu oraz widoki i miejsca, które zobaczyliśmy. Dziękuję za ponowną szansę uczestniczenia w tak cudownym wyjeździe. "

Jagoda, kl. III b (absolwentka G8)

"Wyjazd do Termoli był dla mnie wspaniałym przeżyciem."

Ola, kl. II a

"Jestem pełna podziwu dla Włoch. Pokochałam Termoli, atmosferę i ludzi, z którymi spędziłam ostatnie kilka dni. Bardzo chciałam podziękować wszystkim nauczycielom. Obiecuję, że będę wspominać tę wycieczkę z uśmiechem na twarzy. "

Angelika, kl. III b (absolwentka G8)

"Jestem szczęśliwy, że zdecydowałem się pojechać do Termoli. Poznałem tutaj dużo wspaniałych ludzi. Mam nadzieję, że za rok też pojadę."

Mateusz, kl. II a

"Termoli ma niezwykły urok, za którego poznanie będę zawsze bardzo wdzięczna :)"

Magda, kl. II Lab

"Wyjazd do Termoli to super przygoda i niepowtarzalna atmosfera. Tylko szkoda, że tak krótko :)"

Klaudia, kl. II b

"W Termoli bardzo mi się podobało. Była świetna atmosfera i mogłam poznać wielu nowych osób."

Paulina, kl. II a

"Wyjazdy do Termoli zawsze mają genialną atmosferę. Znowu poznałam wielu fajnych ludzi. Chciałabym móc tu jeszcze wrócić."

Marta, kl. III b (absolwentka G8)

"W trakcie wycieczki do Termoli miło spędziłem czas w towarzystwie fantastycznych ludzi, a liczne zabawne sytuacje na zawsze zapiszą się w mojej pamięci."

Piotr, kl. I Lab