Galeria

"Wszyscy pragniemy pokoju"


To już nasz ósmy wyjazd. W tym roku zwróciliśmy, uwagę na postaci, które swoją postawą i działalnością promowały wartość pokoju: Ernesto Teodoro Moneta, Matka Teresa z Kalkuty, Nelson Mandela, Jan Paweł II, to tylko niektóre osoby, o których przygotowaliśmy wystawę i happening, które przedstawiliśmy mieszkańcom Termoli.
Odnoszę wrażenie, że młodzież jest coraz bardziej zgrana i potrafi ze sobą rozmawiać, razem coś stworzyć. To cieszy i napawa nadzieją. Droga Krysiu, Arku, Piotrze po raz kolejny wypada mi podziękować za Waszą obecność, zaangażowanie i pomocMiejsca:
- Termoli
- Pompeje
- Isole Termiti
- Rawenna

Opiekunowie: Krystyna Jarzyńska, Aleksander Rudziarczyk, Arkadiusz Kłosek, Piotr Olszynka.

Uczestnicy:
- Bulowska Oliwia (zstio)
- Dziuba Jagoda (gim)
- Golasz Monika (zstio)
- Gwara Daria (zstio)
- Jesionek Oliwia (zstio)
- Kaczmarek Kinga (gim)
- Kapias Karolina (zstio)
- Korduła Angelika (gim)
- Korzeczek Agnieszka (zstio)
- Łazowska Iwona (zstio)
- Marny Magdalena (zstio)
- Marny Mirosław (zstio)
- Matuszczyk Anna (zstio)
- Mączyńska Monika (zstio)
- Moskal Magdalena (zstio)
- Mucha Natalia (zstio)
- Nowak Piotr (zstio)
- Nowak Wiktoria (gim)
- Olesz Aleksandra (zstio)
- Orlik Wiktoria (gim)
- Pąchalski Tomasz (zstio)
- Pająk Żaneta (zstio)
- Pawlikowska Michalina (zstio)
- Płachta Marta (zstio)
- Ruszkowska Dominika (gim)
- Smajdor Michał (zstio)
- Smołka Arkadiusz (zstio)
- Stawik Marta (gim)
- Swoboda Michał (zstio)
- Szenk Daria (zstio)
- Szumalska Katarzyna (zstio)
- Winkler Katarzyna (zstio)
- Zadora Justyna (gim)
- Zubrzycki Daniel (zstio)

Przeczytaj opinie uczestników

Piosenki, które tworzyły nam podczas wyjazdu i projektu

W czasie pobytu w Termoli poznaliśmy niesamowitego muzyka Mikro, który gra na wyjątkowych instrumentach: hang drum i didgeridoo. Muzyka płyąca z połączenia tych dwóch instrumentów wprowadził nas w świat dawnych kultur i muzyki etnicznej. Zostaliśmy po prostu zaczarowni :) Zresztą posłuchajcie sami...

Mirko.zen - "IncontriSonori"

Piosenki, które tworzyły nasz wyjazd i projekt

Marek Grechuta, Łucja Prus i Jonasz Kofta - Pamiętajcie o ogrodach

PIN - Odlot Aniołów

Domenico Modugno - Volare

Opinie uczestników

"Tak wspaniałych chwil nie moglibyśmy spędzić sami. Ogromną rolę w tym czasie odrywa kadra nauczycielska sprawująca nad nami opiekę i dbająca o jak najpiękniejsze spędzenie tego krótkiego czasu. Szczególną uwagę należy poświęcić panu Rudziarczykowi, który zaraża nas pozytywnymi myślami nie tylko podczas lekcji, ale szczególnie podczas pobytu w Termoli. Jest on naszym przewodnikiem, bez którego nie byliśmy w stanie odnaleźć w sobie nowych, pięknych zakamarków. Swoim zapałem i sercem danym uczestnikom daje przykład młodym ludziom, jak ważne jest zaangażowanie, czynienie dobra innym."

"Wyjazd do Termoli daje szanse pokonania własnych słabości jak (w moim przypadku) np. strach przed nieznanym. Dzięki wsparciu osób, które poznałam stałam się bardziej pewna siebie i teraz wrócę do domu gotowa do podjęcia nowych wyzwań."

Magdalena M. 1 Lab

"W Termoli byłam po raz pierwszy. Od razu zauważyłam, że jest miejscem szczególnie magicznym. Bardzo się cieszę z możliwości wyjazdu i mam nadzieję, że na tym wyjeździe się nie skończy."

Oliwia J. 1 Lab

"Uważam, że tegoroczny wyjazd do Termoli był szczególny, ponieważ pozwalał choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i poczuć wspaniałą atmosferę Włoch, zapominając o codziennych zmartwieniach. Podczas tej wycieczki były takie dni, kiedy nie zastanawialiśmy się co było i co będzie, a po prostu cieszyliśmy się chwilą, co w dzisiejszych czasach tak trudno osiągnąć. Niesamowite było również to, że pomimo różnicy wieku, wszyscy w przeciągu zaledwie kilku dni, utworzyliśmy mocną związaną, ze sobą wspólnymi przeżyciami grupę."

Justyna 3d

"Po raz drugi udało mi się zobaczyć, że Termoli to magiczne miejsce. Nowe znajomości, nowe zwiedzone miejsca – to wszystko czyni nas bogatszymi. Termoli – miasto, które łączy!"

Kinga K.

"Pobyt w Termoli pozwolił mi spojrzeć na drugiego człowieka z zupełnie innej perspektywy. To miejsce, które z grupy uczniów, którzy wcześniej miało się znali, stworzyło namiastkę rodziny. Mam nadzieję, że nowe znajomości przetrwają próbę czasu – wracam tu za rok!"

Daria G. 1 Lab

"Pobyt w Termoli wzbudził we mnie bardzo dużo pozytywnych emocji. Na pewno zapamiętam go do końca życia i mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę."

Ola O. 1 Lab

"Pobyt we Włoszech zmienił mnie na lepsze, pozwolił na poznanie nowych, wspaniałych ludzi."

Natalia M. 1 Lab

"Na wycieczce udało mi się poznać wspaniałych ludzi, nazywać nowe kontakty i przełamać swój strach."

Marta P. 1 Lab

"Ten wyjazd był niesamowity. Bardzo podobała mi się integracja między uczniami gimnazjum a liceum czy technikum. Bardzo podobały mi się plaże, woda w morzu była piękna. Pomimo męczącej podróży, uważam, że warto było to wszystko przeżyć."

Wiktoria N.

"Podczas tego wyjazdu najbardziej podobała mi się rodzinna atmosfera, niespotykana na innych wyjazdach."

Piotr N. 3 EI

"Ten wyjazd obudził we mnie wiele pozytywnych emocji. Temorli jest naprawdę magicznym miejsce, które łączy ludzi. Na pewno będę chciała pojechać tam za rok. "

Marta S.

"Bardzo cieszę się, ze mogłam pojechać do Termoli. To piękne miasto. Chciałabym móc tu wrócić."

Wiktoria O.

"Mówiąc: „Termoli”, myślę o pięknym miejscu, z którym są związane cudowne wspomnienia. Natomiast wspomnienia dotyczą także ludzi, z którymi spędziło się ten piękny czas. Jadąc na tę wycieczkę, nie wiedziałam, czy dobrze się dogadam z rówieśnikami. Widząc ich już wcześniej, tak naprawdę nie znałam tych ludzi. Magia Termoli pozwoliła dokonać czegoś niespodziewanego. Z nieznajomych staliśmy się bliskimi sobie ludźmi. Nie patrząc na swoje poglądy, wady, staliśmy się wszyscy równi. Zaakceptowaliśmy siebie. Każdy miał okazje pokazać siebie z jak najlepszej strony. W każdym z nas zostanie jakaś cząstka Termoli. Mam nadzieję, że nie zapomnimy o niej."

Daria Sz. 1 Lab

"W tym roku, dopiero po raz pierwszy pojechałem do Termoli, ale już chcę tam wrócić. To takie szczególne miejsce. Poznałem wiele świetnych osób i poznałem nauczycieli z innej strony. Mimo tego, że mało się wyspałem na tej wycieczce, to jestem z niej zadowolony. Była to moja najlepsza wycieczka w życiu. Jestem pewny, że zostanie coś we mnie z Termoli."

Michał S. 3 Mi

"Magia tego miejsca, która udziela się za każdym razem jest jak sen, którego nie opiszą najpiękniejsze słowa. Mimo zmęczenia radość z upływającej chwili była bezcenna. Chciałoby się powiedzieć za Faustem „chwilo trwaj jesteś piękna”, bo piękne chwile, które spędziłam we Włoszech są po prostu nie do opisania. Tu trzeba być, to przeżyć, a dopiero potem odpowiadać o magii Termolii innym. Chociaż ciężko ubrać w słowa niezapomniane momenty i ludzi, którzy tym chwilę towarzyszyli. Na zakończenie dodam, że wszystko, co zobaczyłam we Włoszech i przeżyłam wzbogaciło mnie duchowo tak ogromnie, że traktuje to jak największy dar i najwspanialszą zapłatę za wykonaną pracę. "

Karolina K. 3 Lab

"Wyjazd do Termolii był cudowny. Wspaniała integracja z innymi uczestnikami wycieczki, rozmowy z nauczycielami.
Nie zapomnę widoków, które zobaczyłam w Pompejach oraz całej historii związanej z tym miastem.
A na deser Mirabilandia, tych emocji, które towarzyszyły mi, kiedy wjeżdżałam na Icespeed i Katunie nigdy nie zapomnę. Mirabilandia pozostanie w moim serduszku jako przekraczanie pewnych granic. "

Kasia Sz. 2 Lab

"Czasami nie jest ważny cel podróży, tylko sama podróż, bo to na niej poznajemy siebie i innych ludzi, z którymi dążymy do celu, tak było też tym razem."

Daniel Z. 3 Mi

"Włochy 2015: „Chwilo trwaj, jesteś piękna!” <3"

Żaneta P. 2 Lab

"Wyjazdy do Termolii są takim odbiciem się od rzeczywistości. W tym czasie odkrywamy siebie samych w nowym obliczu. Doznajemy pozytywnych emocji i zmian w swoim życiu. Będąc tam czas mija szybko, nawet za szybko. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze raz spotkać z tymi wspaniałymi ludźmi w tym magicznym miejscu."

Angelika K.

"Tegoroczny wyjazd do Termolii był moim pierwszym. Muszę jednak przyznać, że się bardzo pozytywnie zaskoczyłem. Wspaniali ludzie oraz cudowna atmosfera sprawiły, że czas przeznaczony na ten wyjazd nie był stracony. Poza tym wracam zmęczony, a to świadczy o tym, że na pewno nie było tam nudno."

Arek S. 3 Mi

"Podczas mojej drugiej wizyty w Termolii towarzyszyło mi hasło „Termolii to magiczne miejsce”. Po raz kolejny ta wycieczka to potwierdziła. Atmosfera, która panowała między nami była wyjątkowa. Każdy okazywał sobie ciepło, nie zwracając uwagi na długość naszej znajomości. Stworzyliśmy jędną, termolańska rodzinę. Chcę podziękować kadrze za opiekę i wszystkie atrakcje oraz uczestnikom, że byliście ze mną. Dziękuję!"

Agnieszka K. 1 Lab