Pamiętamy… – program poświęcony Janowi Pawłowi II

Pierwszy wyjazd z młodzieżą do Włoch. Z pewnością największe emocje… Na samo wspomnienie łamie się głos… Przedstawiamy Włochom zgromadzonym w Domu Parafialnym dramę poświęconą Janowi Pawłowi II, mówimy o wolności… Zwiedzamy Rzym. Dziękuję Wam za ten czas, ten wyjazd mnie zmienił...

Wspomnienia uczestniczek
Trudno będzie w kilku zdaniach opisać wyjazdy do Termoli. Za dużo się podczas ich trwania działo Można nagrać całkiem niezły film z tych wycieczek, zwłaszcza, jeśli miałby pokazać subiektywne wspomnienia wszystkich uczestników. We Włoszech byłam dwa razy – w 1 i 2 klasie. Jednak pierwszy wyjazd był chyba ważniejszy. W końcu była prawie cała nasza klasa i bardzo wiele się działo. Wspólne wieczorne rozmowy, oczywiście z wychowawcą, były bardzo życiowe. Mogliśmy z nich sporo wyciągnąć – w końcu wychowawca – katecheta, wiedział, co młodym mówić Poza tym, spędzając 24 h/dobę z tymi samymi osobami, można się wiele nauczyć. Moje najpiękniejsze wspomnienia wiążą się z pobytem w Watykanie, przy grobie papieża Polaka. Mega przeżycie. Podczas pierwszego wyjazdu do Termoli załapaliśmy się także na miejscowy maraton. Było mnóstwo spotkań z młodzieżą; mile wspominam „międzynarodowe warsztaty” gospel. Niewątpliwie „gwiazdami” wyjazdu byli kierowcy, którzy chyba nie bardzo wiedzieli, do czego mapa służy Ale przynajmniej był ubaw A no i Wenecja.... Kilka godzin błądziliśmy w "kanałach"

Ania Polit (Wójtowicz)


Przekonałam się, że Włochy to nie tylko pizza i wino, ale coś więcej… Włochy to kwintesencja tego, co mogłabym nazwać pięknym i niepowtarzalnym - miłość do piękna jest tam bardzo odczuwalna. Mimo, że wracałam tam kilkakrotnie i mogłoby się wydawać, ze nic nowego mnie tam spotkać nie może - myliłam się.. Gdybym mogła po raz kolejny odwiedzić te miejsca - nie zawahałabym się ani sekundy, nie tyle z ciekawości zmian jakie zaszły w miejscach, w których byłam, ale z tęsknoty do tych miejsc i do wspomnień, które z każdym dniem stają się coraz bardziej ulotne...".

Paulina Bogatka

Miejsca:
- Wenecja
- Termoli
- Rzym (grób Jana Pawła II)
- San Giovanni Rotondo

Opiekunowie: Grażyna Famuła, Aleksander Rudziarczyk, Karol Michalski


Uczestnicy:
 1. Klaudia Baron
 2. Aldona Bastek
 3. Paulina Bogatka
 4. Ewelina Czaplik
 5. Dawid Domoradzki
 6. Magda Drężek
 7. Patrycja Kuta
 8. Agnieszka Chojnicka
 9. Sabina Gołębiowska
 10. Łukasz Trychta
 11. Dorota Kancelista
 12. Jesika Kołodziej
 13. Damian Kwietniewski
 14. Aleksandra Hejna
 15. Larysa Lubojańska
 16. Malena Ostapczuk
 17. Anna Samorańska
 18. Paulina Sawicka
 19. Joanna Setecka
 20. Agnieszka Strutyńska
 21. Ewa Tuszyńska
 22. Aleksandra Woźniak
 23. Anna Wojtowicz
 24. Aleksander Zajdel
 25. Joanna Treller
 26. Anna Nowok
 27. Kamil Juzepczuk
 28. Dominik Duplicki
 29. Daniel Bańczyk
 30. Łukasz Noworolnik
 31. Daria Parada
 32. Janusz Kuźniar
 33. Dawid Miczka